Az előkészítő osztályban ugyan még nincs hangszertanulás és különleges zenei nevelés, de első osztálytól a gyermekek már megismerkednek a hegedűvel, zongorával, és a zene csodálatos világával.
Mindezek mellett a diákok ugyanúgy tanulnak minden tantárgyat, mint bármely általános iskolában: az alsó tagozatos diákok a tanítónővel ugyanúgy játszanak, énekelnek, tanulnak, boldogan töltik a mindennapjaikat az osztályközösségben.
Viszont az iskolában kínált hangszertanulás sok pozitívummal jár, és jótékonyan hat a diákok fejlődésére is. Fejleszti a nyelvi készséget, a memóriát. Növeli az érzelmi intelligenciát, segít az iskolai követelmények teljesítésében, igényessé tesz.
A zenélés ugyanakkor nemcsak az érzékszerveket dolgoztatja meg, a térérzékelés fejlődése által a logikai gondolkodás kialakulását is segíti, és a személyiséget is pozitívan befolyásolhatja.
A zenélés nemcsak a munka szeretetét alakítja ki, hanem az önképet és az önbizalmat is megerősíti, így önismeretre is ösztönöz. Megtanítja megbecsülni az elért eredményeket, és képessé tesz érzelmeink kinyilvánítására, mely által a kommunikációs készség is fejlődik, hiszen a zene az egyik legtermészetesebb módja érzéseink átadásának.
A lényeg legegyszerűbben egyetlen tőmondatban is foglalható össze: Zenélni jó!
Kodály Zoltán így ösztönöz: „Legyen a zene mindenkié!”
Az előkészítőbe készülő gyermekek szülei, beiratkozással kapcsolatos információkat az iskola titkárságán (0261.716.123), és Papp Fejér Olga tanítónőtől kaphatnak.